Aktualności z klubu

Szymon Kural pierwszym liderem

W poniedziałek 6 stycznia odbyła się pierwsza eliminacja Grand Prix Małopolski. To już 13 sezon, tego cyklu. Pod koniec ubiegłego roku zastanawialiśmy się czy dalej kontynuować cykl GPM, ponieważ już w każdym mieście jest jakiś cykliczny turniej, więc frekwencja z roku na rok jest coraz mniejsza. Postanowiliśmy jednak nie tylko kontynuować cykl, ale też zwiększyliśmy pulę nagród, czy pomogło? Frekwencja w pierwszym turnieju 65 osób... chyba trochę pomogło. Przez 12 lat dwa razy mieliśmy frekwencję powyżej 60 osób, obydwa razy w 2009 roku, teraz mamy 10 stołów więc turniej jest rozgrywany dużo szybciej, niż ponad 10 lat temu. Wracając do pierwszej eliminacji, można powiedzieć, że w finale mieliśmy "etatową" parę, Szymon Kural i Tomek Bąk, tydzień temu grali w finale Mistrzostw Krakowa, podobnie jak przed tygodniem, lepszy okazał się Szymon, pokonując Tomka 4-2, coż, do trzech razy sztuka... W półfinale Szymon pokonał 4-3 Tomka Kapłana, którego chyba przedstawiać nie trzeba, w drugim połfinale Tomek "odprawił" 4-2 Maćka Auguścika, który "dopełnił" podium. Piąte miejsca zajęli: Wojtek Banek, Patryk Peret, Mariusz Gołąb i Paweł Bajsarowicz. Do Jackpota (785) wylosowany został Daniel Karkoszka, ale po rozbiciu nie miał kontynuacji, więc zakończył swoje podejście na bili nr 1. Na koniec chcę podziękować wszystkim zawodnikom, za tak liczne przybycie, mając nadzieję, że to nie jednorazowy "wybryk". Szczególne podziękowanie dla Piotrka Cepila, za udostępnienie nam pełnej wersji Cuescore-a, co znacznie usprawniło przeprowadzenie turnieju. Kolejna eliminacja odbędzie się w niedzielę 23 lutego w odmianę 9 bil.

Krystian i Sebastian na podium w Mastersie Piątkowca !!!

W niedzielę 14 lipca w tarnowskim klubie bilardowym Bila rozegrany został finał turnieju Masters -II edycja PAT. Nasz klub reprezentowało 2 zawodników: Krystian Tanasiewicz i Sebastian Hołówko.
Po sobotnich eliminacjach w 8 grupach gdzie zagrało 48 zawodników, 4 najlepszych z każdej grupy awansowało do niedzielnych finałów. Wśród najlepszej 32 zawodników znaleźli się nasi reprezentanci. Rywalizacja tu toczyła się już według tabeli 2KO. Sebastian grając jak w transie, pewnie awansuje do ćwierćfinału po drodze eliminując Sławka Niemca wygrywając 6-2, takim samym stosunkiem ogrywa Pawła Grzankę, a Tomaszowi Bąkowi oddał dwie partie więcej. Krystian miał bardziej pod górkę. Po wygraniu w pierwszej rundzie z Piotrem Bujnym 6-2, w takim samym stosunku uległ w drugiej rundzie Michałowi Szczakule.
Po lewej stronie drabinki popularny "Tanas" w drodze do ćwierćfinału ogrywał kolejno 6-1 Marka Grzybka, 6-2 Mariusza Gołdyna, 6-1 Dariusza Kidawę. W ćwierćfinale Krystian pokonuje Piotra Latosińskiego, oddając mu tylko dwie partie. Sebastian wygrywa z Michałem Szczakułą 7-4 . Zawodnicy Reslogistic meldują się w półfinale. Tam na Sebastiana czeka już Filip Kołtowski, na Krystiana -Tomek Bąk. W półfinale brakło już sił naszym zawodnikom i rywale wygrali solidarnie 7- 4.
W finale Filip pokonuje Tomka i zostaje zwycięzcą II edycji PAT.
Gratulujemy zwycięzcom oraz bardzo dobrego występu naszym zawodnikom !!!
Wszystkie wyniki turnieju Masters można zobaczyć TUTAJ »

Czyżby zmiana pokoleń ?

W 4 eliminacji Grand Prix Małopolski znowu dominowali juniorzy. W poprzedniej eliminacji wygrał Szymon Kural pokonując w finale Szymona Błażeja. Tym razem wygrał Szymon Błażej, a Szymon Kural był trzeci. W finale Szymon pokonał Wojtka Goska 5-4, a w półfinale 5-2 Wojtka Banka, który zajął trzecie miejsce. Cała czwórka z podium również przewodzi w rankingu, Banek przed Kuralem, Goskiem i Błażejem, więc można powiedzieć, że niespodzianek nie było. Ostatnie 25 miejsce zajął Paweł Męderak, nie wygrywając żadnego meczu, jednak może mówić o dużym szczęściu, zrobił w turnieju jedną partię z kija... najważniejszą.... bo w Jackpocie. Teraz wakacyjna przerwa - na 5 eliminację Grand Prix Małopolski w odmianę 10bil klub bilardowy Bila w Tarnowie zaprasza 22 września.

Czwarty finał, trzeci wygrany...

W niedzielę rozpoczęliśmy 12 sezon Grand Prix Małopolski odmianą 9 bil. Frekwencja dopisała, na starcie mieliśmy 46 zawodników. Po raz czwarty z rzędu w finale zagrał Wojtek Banek wygrywając trzeci raz. W finale pokonał Wojtka Goska 5-3. Skład meczu finałowego nie był zaskoczeniem, tak jak i trzecie miejsce Tomka Błażeja, ale Patryk Peret, który również zajął trzecie miejsce, ostatni raz stał na podium blisko 3 lata temu. W Jackpocie nieważne która "sierotka" losuje i tak wylosuje Krzyśka Moskala. To już druga z rzędu szansa Krzyśka na rozbicie Jackpota (2165), druga nie wykorzystana... cóż, do trzech razy sztuka. Kolejna eliminacja 3 marca w odmianę 10 bil.

Wojtek Banek nie do zatrzymania...

Za nami turniej finałowy 11 sezonu Grand Prix Małopolski. Podobnie jak przed rokiem, w Mastersie wygrywa Wojtek Banek, który również po raz trzeci z rzędu wygrywa ranking. W każdym z ostatnich trzech sezonów, na siedem turniejów, Wojtek tylko jeden raz (w każdym sezonie) nie stawał na podium. W finale Mastersa, Wojtek pokonał Maćka Życińskiego 6-2, dla którego była to jedyna porażka w tym turnieju, więc też może go zaliczyć do udanych. Dobrze zaprezentowali się obaj zawodnicy z Kielc, bo drugi, Jasiu Niewęgłowski, zajął trzecie miejsce, przegrywając ze swoim kolegą Maćkiem 1-6 w półfinale. Kolejnym zawodnikiem na najniższym stopniu podium, był Tomek Błażej, który od Mistrzost Polski Amatorów, wciąż utrzymuje wysoką formę. Na piątym miejscu turniej zakończyli: Mariusz Gołąb, Maciek Mróz, Szymon Kural, który "sprezentował" półfinał Jasiowi Niewęgłowskiemu i Piotr Kotowski. Piotrek był jedynym przeciwnikiem Wojtka Banka, który mógł Go wyeliminować z turnieju. W ćwierćfinale Wojtek prowadzil z Piotrkiem już 4-1, ale Piotrek dogonił Go i wyszedł na prowadzenie 5-4, jednak mimo kilku szans w 10 partii, nie skończył meczu i ostatecznie przegrał 5-6. Do Jackpota (2005) wylosowany został Krzysiek Moskal, który po rozbiciu pięknie wbił bilę nr 1 na bandę, ale już bili nr 2, również na bandę, nie trafił. Od stycznia rozpoczynamy 12 sezon Grand Prix Małopolski, datę pierwszego turnieju podamy dopiero po opublikowaniu kalendarza PZBiL.

Bilardzik.pl

Serwis sportowy promujący sport bilardowy - tutaj znajdziesz mnóstwo informacji o działalności klubów bilardowych, rankingi bilardowe, profile zawodników, a także profesjonalny kalendarz i wyszukiwarkę turniejów bilardowych.