Aktualności z klubu

Bila Tarnów - Masters
Na zdjęciu finaliści turnieju Masters (fot. fanpage klubu bilardowego Bila w Tarnowie)

Wojtek Banek nie do zatrzymania...

Za nami turniej finałowy 11 sezonu Grand Prix Małopolski. Podobnie jak przed rokiem, w Mastersie wygrywa Wojtek Banek, który również po raz trzeci z rzędu wygrywa ranking. W każdym z ostatnich trzech sezonów, na siedem turniejów, Wojtek tylko jeden raz (w każdym sezonie) nie stawał na podium. W finale Mastersa, Wojtek pokonał Maćka Życińskiego 6-2, dla którego była to jedyna porażka w tym turnieju, więc też może go zaliczyć do udanych. Dobrze zaprezentowali się obaj zawodnicy z Kielc, bo drugi, Jasiu Niewęgłowski, zajął trzecie miejsce, przegrywając ze swoim kolegą Maćkiem 1-6 w półfinale. Kolejnym zawodnikiem na najniższym stopniu podium, był Tomek Błażej, który od Mistrzost Polski Amatorów, wciąż utrzymuje wysoką formę. Na piątym miejscu turniej zakończyli: Mariusz Gołąb, Maciek Mróz, Szymon Kural, który "sprezentował" półfinał Jasiowi Niewęgłowskiemu i Piotr Kotowski. Piotrek był jedynym przeciwnikiem Wojtka Banka, który mógł Go wyeliminować z turnieju. W ćwierćfinale Wojtek prowadzil z Piotrkiem już 4-1, ale Piotrek dogonił Go i wyszedł na prowadzenie 5-4, jednak mimo kilku szans w 10 partii, nie skończył meczu i ostatecznie przegrał 5-6. Do Jackpota (2005) wylosowany został Krzysiek Moskal, który po rozbiciu pięknie wbił bilę nr 1 na bandę, ale już bili nr 2, również na bandę, nie trafił. Od stycznia rozpoczynamy 12 sezon Grand Prix Małopolski, datę pierwszego turnieju podamy dopiero po opublikowaniu kalendarza PZBiL.

Bilardzik.pl

Serwis sportowy promujący sport bilardowy - tutaj znajdziesz mnóstwo informacji o działalności klubów bilardowych, rankingi bilardowe, profile zawodników, a także profesjonalny kalendarz i wyszukiwarkę turniejów bilardowych.