Aktualności z klubu

Sebastian Krupa zwycięzcą trzeciego turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Polski amatorów.

Długi weekend sprawił, że tym razem do rywalizacji przystąpiło trochę mniej graczy, część udała się na tradycyjne coroczne o tej porze roku grillowanie. Na starcie III turnieju stanęło jednak 18 podkarpackich zawodników. Rywalizacja jak zwykle była zacięta i emocjonująca. Kolejny raz zawody zdominowali zawodnicy ze Stalowej Woli, w półfinałach znalazło się ich aż trzech: Maciej Szerszeń, Paweł Kopeć, Bartłomiej Karkoszka ale gdzie trzech się bije tam czwarty korzysta i właśnie czwarty półfinalista , zawodnik Ósemki Sebastian Krupa pogodził zawodników Top Ten Stalowa Wola. Drugie miejsce w dzisiejszym turnieju dla Bartłomieja Karkoszki, a trzecie zajęli Paweł Kopeć i Maciej Szerszeń. Medaliści oprócz rankingowych punktów otrzymali również wouchery na paintball od Inter Skills, będą mogli wykazać się celnością w trochę innej dziedzinie, a przy okazji trochę się zrelaksować. Na kolejne kwalifikacje zapraszamy już po wakacjach, a dokładnie w niedzielę 24 września - natomiast ostatni turniej cyklu odbędzie się 15 października.

Mirosław Dąbrowski triumfuje w rzeszowskiej Ósemce

Po sobotnich rozgrywkach ligowych , w niedzielę rozegraliśmy trzecią eliminację do mistrzostw Polski amatorów. Tym razem na starcie stanęło 15 zawodników, oprócz miejscowych tradycyjnie udział wzięli gracze z Przemyśla, Jarosławia i Sanoka. Przez okres wakacyjny najlepiej formę utrzymał Mirosław Dąbrowski Ósemka Rzeszów, który zwyciężył w trzeciej kwalifikacji pokonując w finale Tomasza Kosińskiego 4 – 3. Trzecie miejsca dla Sebastiana Krupy z Ósemki oraz Kacpra Ślenzaka z Trójkąta. Czwarty i ostatni turniej cyklu rozegrany zostanie w niedzielę 16 października, początek jak zawsze o godzinie 11.00. Zapraszamy!

Krzysztof Moskal zwycięzcą pierwszego amatora w rzeszowskiej Ósemce

 Na starcie pierwszego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski Amatorów 2021 stanęło 29 zawodników. Przybyli do Ósemki gracze z Jarosławia, Przemyśla, Tarnowa, Stalowej Woli, Sanoka, Leżajska, Boguchwały i oczywiście Rzeszowa. Po bardzo długiej przerwie w rozgrywkach, spowodowanej zamknięciem i obostrzeniami miło było widzieć tak liczne grono pasjonatów sportu bilardowego. Wydawać by się mogło, że po takiej przerwie forma zawodników amatorów nie będzie doskonała. Okazało się jednak, że wszyscy prezentowali się jakby nie mieli przerwy w treningach (gdzie oni przez ten czas trenowali?). Mecze stały na wysokim poziomie i choć niektóre pojedynki trwały bardzo długo to jednak przed godziną 21.00 udało nam się wyłonić zwycięzcę. Nie po raz pierwszy w tym cyklu turniejów, w Ósemce podium zdominowali zawodnicy Oskara Stalowa Wola. Tym razem zwyciężył Krzysztof Moskal, który w finale pokonał Daniela Karkoszkę. Na najniższym stopniu podium uplasował się kolejny zawodnik Oskara Tomasz Kosiński oraz Dariusz Buczyński z Sanoka. Trochę gorzej po przerwie poszło naszym zawodnikom. Piąte miejsce zajął Jerzy Gonet i Sebastian Krupa, dziewiąty był Adam Wisz a siedemnasty Sławomir Bratek i Adam Cebulak. Do następnych eliminacji będzie trochę czasu więc mamy nadzieję, że wyniki będą lepsze. W edycji cyklu 2021 odbędą się tyko cztery turnieje kwalifikacyjne z których ośmiu najlepszych zawodników rankingu końcowego kwalifikuje się do turnieju finałowego z pulą 15,000 zł. który odbędzie się w listopadzie w klubie Frame w Łodzi. Następny II turniej zaplanowany jest na 12 września, a kolejne na 3 października i 24 października.
Już dziś zapraszamy po wakacjach na kolejne eliminacje.

Krzysztof Moskal ponownie wygrywa w Ósemce

Drugi eliminacyjny turniej do Mistrzostw Polski Amatorów za nami. Frekwencja dopisała. W Ósemce zjawili się zawodnicy z Przemyśla, Sanoka, Jarosławia, Dębicy, Tarnowa, Stalowej Woli, Boguchwały i oczywiście miejscowi. Po zaciętych meczach trwających całe popołudnie ostatecznie w ćwierćfinałach znaleźli się w większości zawodnicy, którzy często meldują się w tej strefie rozgrywek na naszych turniejach. Trzyosobowa ekipa Oskara Stalowa Wola, dwóch reprezentantów Ósemki, niestety nie mieli szczęścia bo los sprawił, że między sobą zagrali w pojedynku o półfinał. Do tego grona dołączyli jeszcze zawodnicy Bili Tarnów, Pino Dębica i niezrzeszony z Rzeszowa. Pierwszy do półfinałów awansował Sebastian Krupa, który minimalnie okazał się lepszy od swojego klubowego kolegi Mirka Dąbrowskiego. Kolejni zawodnicy, którzy wygrali swoje pojedynki i zameldowali się w półfinale to: Daniel Karkoszka, Krzysztof Moskal i Jacek Bieszczad. Pierwszy mecz półfinałowy to pojedynek Sebastian Krupa - Jacek Bieszczad, w drugim spotkali się w bratobójczym boju zawodnicy Oskara Daniel Karkoszka i Krzysztof Moskal. Po zaciętych meczach do finału awansowali Krzysztof Moskal ogrywając klubowego kolegę 4 – 1 oraz Sebastian Krupa, który po zaciętej walce ograł Jacka Bieszczada 4 – 3. Finał rozpoczął się od przewagi Krzysztofa Moskala, który szybko odskoczył Sebastianowi na trzy punkty. Seba zdobył co prawda jeszcze jedną partię ale to wszystko co mógł zrobić dzisiejszego wieczoru. Krzysztof Moskal wygrywa zatem drugi turniej kwalifikacyjny Amator Challenge.

Maciej Szerszeń najlepszy w drugiej eliminacji

Planowany na 15 marca drugi turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów mógł i odbył się dopiero 28 czerwca. Dość długa przerwa w treningach i turniejach nie przeszkodziła jednak zawodnikom Oskara Stalowa Wola sięgnąć po raz drugi po podwójne zwycięstwo. Tym razem Maciej Szerszeń nie miał sobie równych ( w poprzednich eliminacjach 2 miejsce ), w finale pokonał klubowego kolegę Krzysztofa Moskala 4-3. Najlepszym zawodnikiem Ósemki został Sławomir Bratek, który stanął na najniższym stopniu podium, pozostali poniżej oczekiwań. Trzecie miejsce zajął także Daniel Leszczyszyn z Przemyśla. Bardzo dobra frekwencja jak na niedzielny upalny dzień, w zawodach wzięło udział 21 zawodników z Dębicy, Jarosławia, Przemyśla i Rzeszowa. Kolejny trzeci turniej już we wrześniu, o dokładnym terminie poinformujemy pod koniec wakacji.

Bilardzik.pl

Serwis sportowy promujący sport bilardowy - tutaj znajdziesz mnóstwo informacji o działalności klubów bilardowych, rankingi bilardowe, profile zawodników, a także profesjonalny kalendarz i wyszukiwarkę turniejów bilardowych.

facebook